9. GAPS ™ Practitioner Eğitimi

9. GAPS ™ Practitioner Eğitimi


EĞİTİM YERİ Antalya/Grida City Otel


EĞİTİM TARİHİ 11-14 Nisan 2019


EĞİTİMCİ Dr.Natasha Campbell McBride (Nöroloji ve Besklenme Doktoru)


KİMLER KATILABİLİR Tıp Doktorları ve Diyetisyenler


ÜCRET 4.000 ₺ + KDV

9. GAPS ™ Practitioner Sertifika Eğitimi

(Güncellenmiş, Genişletilmiş ve Geliştirilmiş)
11-12-13-14 Nisan 2019, Antalya/Grida City Otel 

9. GAPS ™ Practitioner Sertifika Eğitiminin 1.Bölümü Olan Salon Eğitimi 11-14 Nisan 2019  tarihleri arasında Antalya Grida City Otel de Gerçekleşecektir. Uygulama ağırlıklı olan 2.Bölümü GAPS TV den katılımcılara özel şifreli yayınlarla devam edecek ve ayrıca katılımcılar ayrı vaka ya GAPS Danışmanlığı yapacaklardır.

Eğitimci:Dr.Natasha Campbell McBride (Nöroloji ve Besklenme Doktoru) 
Katılımcı Kriteri:Tıp Doktorları ve Diyetisyenler (Doktorlarla entegre olarak GAPS Tedavi Protokolü uygulama sürecine danışmanlık yaparlar)

Bilgi için: 0552 299 1019  veya 0530 7014868 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

Başvuru İçin:Katılım formunun doldurulup, info@gaps-turkiye.org adresine e mail ile gönderilmesinin ardından, aranarak kaydınız oluşturulacaktır. Katılım formunu siteden indirip, boşlukları doldurup fotoğrafını da gönderebilirsiniz. Veya E mail veya telefonla katılım formu isteyebilirsiniz. 

Eğitim; 3 aylık bir eğitimdir. 4 gün salon eğitimi + 3 ay uygulamalı ve pratiğe dayalı eğitim olmak üzere iki aşamalıdır.  Katılımcılar Salon Eğitimi ardından katılımcı Belgelerini,  uygulamalı eğitimin ardından ise Sertifikalarını alacaklardır. 

Bütün dünyada  GAPS Practitioner Sertifika Eğitimi OnLine olarak gerçekleşmektedir, süre 90 saat yani 12 haftadır, eğitim dili İngilizce dir,  ücreti:2.450 $ dır. Bilgi için: http://www.gaps.me/gaps-practitioner-training-courses.php .  Aynı eğitim ve aynı sertifika sadece Türkiye için, salon eğitimi ve uygulamalı eğitim olmak üzere özel olarak dizayn edilmiştir. Eğitim dili, İngilizce den Türkçe ye çeviridir ve ücreti 4.000 ₺ + KDV  dir.

Eğitimin Amacı: GAPS Tedavi Protokolünün yaratıcısı, Nöroloji ve Beslenme Doktoru Natasha Campbell-McBride ın; 20 yıllık deneyimi ve bilgi birikiminin aktarıldığı  program olup; katılımcıların, bağırsak kaynaklı kronik hastalıklara danışmanlık yapabilecek bilgi ve donanıma sahip olması amaçlanır. GAPS Tedavi Protokolü ile; bağırsak florası dengelenir, geçirgen bağırsak sendromu iyileşir, vücut detokslanır; bağırsaklar toksisite kaynağı değil gerçek fonksiyonlarını yerine getirebilecek fonksiyona ulaşır.  Bunun sonucu olarak bağırsakların kaynaklık ettiği:.Psikoloji Sendromlu Hastalıklar (Depresyon, Bipolar Bozukluk, Psikoz, Şizofreni, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Anksiyete, Panik Atak, Otizm, Dikkat Eksikliği Bozukluğu, Disleksi, Dispraksi..), Fizyoloji Sendromiu Hastalıklar (Egzema, Astım, Gelişme Geriliği, Obezite, Hormon ve Enzim Dengesizliği, Diyabet 1, Alerjiler, Fibromiyalji, MS, Romataid Artrit, Ülseratif Kolit, Crohn,) iyileşir.

Eğitim Süresi ve Saatleri:
Salon Eğitim Saatleri: 
11 Nisan Perşembe :14.30 -19.30
12 Nisan Cuma :09.00 -19.30 
13 Nisan Cumartesi :09.00 -19.30
14 Nisan Pazar :09.00 -17.00
Uygulamalı Eğitim: Eğitim 4 günle sınırlı değildir; GAPS TV de özel bir linkten eğitim devam ederken, katılımcılar 3 ay içinde ve vaka çalışmalarını tamamlayacaklardır.. 

Eğitim Ücreti: 4.000 ₺ + KDV  

 

Eğitimle İlgili Ayrıntılar:  

  • Katılımcıların, eğitime gelmeden önce GAPS-Bağırsak ve Psikoloji Sendromu kitabını okumaları zorunludur. Ayrıca, GAPS Destek kitabını okumaları, GAPS DVDyi ve GAPS TV den ilgili programları izlemeleri önerilir.
  • 4 Günlük eğitim barkovizyondan sunulacak, eğitimin ses kayıtları katılımcılara flash bellek içinde verilecektir. 
  • Eğitim sırasında katılımcılara iki kitap (Manurel ve Çalışma) takdim edilir. 
  • Eğitimin son günü katılımcılara flash bellek içinde; eğitimin ses kaydı, eğitim sırasında verilen kitapların içeriği, eğitimin ppt sunumları, eğitimlerden sonra GAPS Toplantılarında kullanılacak ppt sunumları verilecektir. 
  • Katılımcılar; eğitimin devamı olan; GAPS Yemek Tariflerinin, ve Vaka sunumlarının videolarını GAPS TV deki 9.GAPS Linkinden ücretsiz izleyip uygulayarak öğrenecekler; 3 farklı GAPS Danışmanlığını içeren GAPS uygulamalarını 3 ay içinde tamamlayacaklar ve kendilerine gönderilen "GAPS Vaka Analiz Formu" nu doldurup info@GAPS-Turkiye.org e-mailine göndereceklerdir. Vaka lar katılımcının yakınlarından olabilir.(eşi, annesi, babası, çocuğu vb. Mutlaka dışarıdan hasta alınarak takip edilmesi zorunluluğu yoktur. Katılımcının kendisi bile olabilir.)  Önemli olan GAPS Pratiği yapmalarıdır. 
  • Eğitimin son günü Eğitimin Birinci Aşamasının Katılım Belgesi takdim edilir, ancak GAPS uygulamalarını içeren vaka analizlerini  tamamlamaları durumunda Certified GAPS™ Practitioner (CGP)  alırlar ve ardından Dr.Natasha Campbell-McBrideın http://www.gaps.me sitesinin Türkiye linkinde yer alabilirler. Ayrıca; dünyadaki bütün GAPS Practitionerların  üye olduğu ve Dr.Natasha Campbell-McBride ın moderatörlüğünü yaptığı Form Sitesine de üye olabilirler.
  • Katılımcılar, salon eğitiminden sonra Aktif GAPS Danışmanları whatsapp grubuna alınırlar. Böylece sordukları sorularının cevaplarını alabilir ve eski tarihli paylaşımları görebilirler. Sertifikalarını aldıktan sonra http://www.gaps-turkiye.org  sitesinde ve aktif olarak çalışmak istemeleri durumunda Aktif GAPS Danışmanları Listelerinde yer alırlar. . Sertifikalı GAPS Practitioner Türkiye Listesi  için: http://x34.me/bu56e
  •  GAPS ™ ve Gut ve Psikoloji Sendromu  Dr. Natasha Campbell-McBrideın ticari markası ve telif haklarının sahibidir. Fakat; sertifikalı GAPS Danışmanlarına GAPS markasını web sitelerinde, materyallerinde kullanmasına izin verilmektedir. 

 

Eğitimin İçeriği: 
Birinci Gün: (11 Nisan Perşembe) 
1) Bağırsak florası (Oluşması, yapısı, sağlığı, önemi) 
2) Bağırsak ve Psikoloji Sendromları
3) Bağırsaklar ve Fizyoloji Sendromları

İkinci Gün:(12 Nisan Cuma) 
4) GAPS Tedavisi 
• GAPS Diyeti (Giriş diyeti, Tam diyet, Diyetten çıkış) 
• Besin destekleri ve özel destekler
• Detoksifikasyon ve Yaşam Tarzı yöntemleri

Üçüncü Gün:(13 Nisan Cumartesi) 
5) Özel bir GAPS Kliniğini yürütmek
6). Özel bir gaps grubunu yönetmek
7) Kardiyovasküler Sistem Genel Bakış
8) Vegetarianizm Genel Bakış. 
 

Dördüncü Gün:(14 Nisan Pazar) 
10) Vaka Çalışmaları 
11) Katılım Belgelerinin Takdimi
12) Dr.Natasha Campbel-McBride İle SKYPE Bağlantısı
13) Türkiye deki GAPS Uygulamaları
 

Uygulamalı Eğitim:(Süre 3 Ay)
• GAPS Yemekleri Hazırlama Teknikleri (GAPS TV, 9.GAPS Linki) 
• GAPS Vakaları Sunumu (GAPS TV, 9 GAPS) 
• GAPS Vaka Analizi Sunumu:3 ayrı GAPS Hastasına yapılan danışmanlığın Vaka analizinin info@gaps-turkiye.org adresine gönderilmesi gerekir. 
 

Eğitim Organizasyonu: 
Konaklama ve Eğitim Yeri, Grida City Hotel, Antalya
Katılımcıların konaklama giderleri eğitim ücretine dahildir.
Katılımcıların giderleri eğitim ücreti içindedir. misafirleri olması durumunda, sadece misafirlerinin konaklama giderleri kendilerine aittir, 

Tek Kişilik Oda:180,00 ₺
Çift Kişilik Oda:250,00 ₺
Üç Kişilik Oda:340,00 ₺
0-6 Yaş Çocuk:1. Çocuk Ücretsiz-2. Çocuk 62,50 ₺
07-12 Çocuk: 62,50 ₺
Tam Pansiyon Konaklama, Açık Büfe 3 Öğün Yemek, Yemekler Sırasında Alkolsüz İçecekleri Kapsar 
Transfer: Antalya Havaalanı ile otel arasındaki transfer,  eğitim ücretine dahildir. 

Bilgi ve Başvuru için: 0552 299 1019 veya 0530 7014868  numaralı telefonları arayabilir veya info@gaps-turkiye.org adresine e-mail atabilirsiniz. 

X