Sertifikalı GAPS ™ Koçluğu Eğitimi

Sertifikalı GAPS ™ Koçluğu Eğitimi


EĞİTİM YERİ Henüz Belli Değil


EĞİTİM TARİHİ Aralık 2019


EĞİTİMCİ Dr.Natasha Campbell McBride (Nöroloji ve Besklenme Doktoru)


KATILIMCI KRİTERLERİ GAPS Tedavi Protokolünü Uygulayanlar


ÜCRET Henüz belli Değil

Sertifikalı GAPS ™ Koçluğu Eğitimi Aralık 2019 Tarihinde açılıyor

(The Certified GAPS™ Coach Training)

Başvurular alınmaya Başlanmıştır

Katılımcı Kriteri: GAPS Tedavi Protokolünü Uygulamış Olmak

Başvuru İçin:

1.   GAPS Deneyiminizi veya GAPS Hikayenizi info@gaps-turkiye.org adresine  gönderiniz.

2.   Özgeçmişinizi de aynı e maile info@gaps-turkiye.org gönderiniz

GAPS™ Koçluğu Eğitimi, GAPS Tedavi Protokolünü uygulayarak deneyim kazananların katılabileceği bir eğitimdir. Bu eğitime, GAPS protokolünü kendisi için veya yakınlar için uygulamış olanlar katılabilir. GAPS protokolünü uygulayanlar; aldıkları Koçluk eğitimiyle, deneyimlerini ve bilgilerini birleştirerek; GAPS Beslenme Protokolü nü öğrenmek ve uygulamak isteyenlere profesyonelce yardımcı olabilirler. GAPS hastalıklarını deneyimlemiş, maddi ve manevi acıları yaşamış olmaları; hastalarla empati kurmalarına, hastalarla çok içten ve samimi ilgilenmelerine ve gerçekten çok yardımcı olmalarını sağlayacaktır.

GAPS Koçluğu eğitimine katılmak istiyorsanız; öncelikle GAPS protokolünü uygulama deneyiminizi, kısaca GAPS hikayenizi ve de özgeçmişinizi bize yazmalısınız. Özgeçmişiniz sizi tanımamız açısından gerekli dir. GAPS konusundaki deneyimlerinizin neler olduğunu öğrenmemiz için de bize GAPS hikayenizi ve özgeçmişinizi mutlaka göndermelisiniz. (info@gaps-turkiye.org)

GAPS hikayenizde, mutlaka şu konular yer almalıdır:

·         GAPS la nasıl tanıştığınız,  

·         Sorunlarınızın neler olduğu,

·         GAPS la tanışıncaya kadar iyileşmek için neler yaptığınız,

·         GAPS diyetine nereden başladığınız ve ne kadar süreyle uyguladığınız, nasıl sonuç aldığınız.

·         Hayatınızda ne gibi değişiklikler oldu? GAPS tan önce ve GAPS tan sonra?

Bu konular mutlaka hikayenizde yer almalıdır.  

Sertifikalı GAPS ™ Koçu (CGP) Eğitimi (Certified GAPS™ Coach (CGP) Training); Bütün dünyada 3 ay (12 hafta)  süren, dili İngilizce olan online bir eğitimdir. Türkiye de ise; aynı eğitimin içeriği, salon eğitimi olarak başlayacak,  GAPS TV den videolarla devam edecektir. Öğrenme düzeyinizi anlamak için, bazı uygulamaları videoya alarak bize göndermenizi isteyeceğiz. GAPS mutfağının kritik yiyecek ve içeceklerini nasıl hazırladığınızı ve eğitimde yer alan diğer konuları nasıl uyguladığınızı görüp, eksiklerinizi gidereceğiz.

Eğitim 3 ay sürecek ve eğitimden sonra dünyanın her yerinde geçerli olan, Dr.Natasha Campbell-McBride imzalı Certified GAPS™ Coach sertifikası alacaksınız.

Sertifikalı GAPS Koçu olarak Hastalara nasıl yardımcı olacaksınız?

Yardımcı olma tarzınızı, danışanınızla ihtiyaca göre karşılıklı olarak belirleyeceksiniz.

Nasıl Yardımcı olabilirsiniz?

·         Onların sorularına; telefonla, e maille, whatsapp la cevap verebilirsiniz.

·         Gerektiğinde, hastaların evlerine gidip GAPS mutfağını dizayn edebilirsiniz. Onların su filtresini, tencerelerini, mutfak robotlarını, katı meyve sıkacağını, öğütücüyü nereden alacaklar?

·         Organik veya doğal GAPS yiyecek ve içeceklerini nerelerden temin edecekler?

·         Temizlik ve bakım ürünlerini hangi markalarıdan ve nerelerden temin edecekler?

·         Hangi gıda takviyelerini nerelerden alacaklar?

·         Koçluğunuzun hangi noktasında danışman doktordan destek alacaklar. (GAPS Koçları GAPS Danışman doktorların alanlarına girmekten kaçınmalıdırlar. Gerektiğinde GAPS Danışmanı doktorla iletişim içinde olmalılar.)

·         GAPS diyetinin hangisinden başlayacağı, aşamalarda nasıl ilerleyeceği, nasıl günlük tutacağı, günlükteki veriler doğrultusunda nasıl ilerleyeceği konusunda yardımcı olabilirsiniz,

·         Ev yapımı Probiyotiklerin, yağların, gıda takviyelerinin diyete nasıl eklendiği ve diğer kritik konular hakkında yardımcı olabilirsiniz, 

·         Et sularının, GAPS çorbalarının, Fermente yiyecek ve içeceklerinin, GAPS unu ve ekmeğinin vb. nasıl hazırlanacağını öğretecek veya onlar için siz yapacaksınız.

·         Detoks banyolarının nasıl yapılacağını, suyun nasıl hazırlanacağını içine neler katılacağını vb. konularda yardımcı olabilirsiniz,

·         Gerektiğinde GAPS hastasının evinde, GAPS hasta bakıcısı olarak; tüm beslenmesini ve bakımını üstlenebilirsiniz.

GAPS Koçluğu Eğitim Ücreti Ne Kadar?

Eylül 2019 da eğitim programıyla birlikte, eğitim ücreti ve eğitim tarihi ilan edilecektir. Eğitim ücreti; ABD deki GAPS Training LLC şirketine yapılacaktır. Başvurusunu yapmış olanlara eğitimle ilgili bütün ayrıntılar ve resmi başvuru formu gönderilecektir.

GAPS Koçluğu Hizmetinizden Ne kadar ücret alacaksınız?  

Alacağınız ücreti, vereceğiniz hizmetin süresine ve emeğinize göre danışanınızla birlikte siz belirleyeceksiniz. Ama mutlaka az veya çok ücret almalısınız? Azda olsa ücretini almanız ve telefon mesajıyla bile olsa karşılıklı anlaşma yapmanız önerilir.

Kimler Sizden GAPS Koçluğu Hizmeti Talep edebilir?

GAPS mutfağını öğrenmeye zamanı olmayan çalışan kadınlar, yemek yapma ve GAPS Mutfağını düzenleme konusunda becerisi olmayanlar veya bu zamanı vermek istemeyenler, erkek hastalar, öğrenmeye zaman ayıramayacak ve çok acil olarak hemen GAPS Diyetine başlamak isteyenler, üniversite öğrencileri, mutfağını düzenleyemeyecek kadar hasta olanlar ve bunların dışında olan durumlar.

GAPS Hastaları Sizden Nasıl Haberdar olacak?

www.GAPS-turkiye.org sitesinde, Sertifikalı GAPS Koçları linkinde bulunduğunuz ile göre yer alacaksınız.

Burada iletişim bilgileriniz, sosyal medya hesaplarınız, biyografiniz ve sizi tanıtan her bilgiye yer verilecektir.

Sertifika alan GAPS Koçları, GAPS Kitabı alan herkese ve GAPS Türkiye sosyalmedya hesaplarında duyurulacaktır.   

Hizmetinizi uzaktan yurtiçinde yaşadığınız il dışında hizmet vereceğiniz gibi yurt dışında da hizmet verebilirsiniz.

X