Aktif- DR. AYŞE YELTİK

Dr. Ayşe Yeltik

 Acil Tıp & Biorezonans Uzmanı

 İstanbul - Sarıyer/Mas

 www.klinikarezonans.com +90 532 560 96 12

 aysemd98@gmail.com 


Dr. Ayşe Yeltik

İstanbul Tıp Fakültesi mezunu olan Ayse Yeltik yerli ve yabancı sigorta şirketlerinde danışman doktor olarak çalıştıktan sonra Işık Üniversitesinde işletme masterini tamamlamıştır. Kariyerine büyük bir inşaat firmasının doktoru olarak Romanya, Kazakistan ve Afrika projelerinde devam etmiştir. Uzun yıllar yasadığı yurtdışı ülkelerde bulaşıcı hastalıklar, parazit hastalıkları, meslek hastalıkları konusunda vaka analizleri yapma imkânı bulmuştur.

Ingiltereden NEBOSH (The National Examination Board in Occupational Safety and Health) sertifikasini almaya hak kazanmıştır. Uluslararası isçi sağlığı& is güvenliği ve is yeri hekimliği sertifikaları bulunmaktadır. Yüksek lisans ihtisaslarının akabinde, Rus asıllı İngiliz Nöroloji ve Beslenme Doktoru Natasha Campbell-McBride tarafından sertifikalandırılan GAPS (Bağırsak Psikoloji ve Fizyoloji Sendromu) Practitioner eğitimini almıştır.

GAPS sendromlu hastaların Beslenme Protokolü ve ek olarak uygulanacak özel tedavileri üzerine aldığı eğitimini başarıyla tamamlayarak sertifikalı ‘GAPS Danışmanı (Practitioner) olmuştur.

GAPS Practitioner Eğitimi; ABD, Kanada, Avustralya, İngiltere ve Türkiye’de yapılmaktadır.

Dr. Ayse Yeltik, GAPS Practitioner Sertifikası ile ; Bağırsak ve Psikoloji Sendromu (GAPS) ve (Otizm, Epilepsi, Şizofreni, Öğrenme Zorluğu, Bipolar Bozukluk, Dikkat Eksikliği Bozukluğu (DEB), Disleksi, Dispraksi, Hiperaktivite) Bağırsak ve Fizyoloji Sendromu (GAPS) (Alerjiler, Anemi, Astım, Çölyak, Tip 1 Diyabet, Egzama, Eklem Ağrıları, Enzim ve Hormon Bozuklukları, Gelişme Geriliği, ​Gıda Alerjileri ve İntoleransları, Otoimmün Tiroidi-Haşimato, Kolesterol Problemleri, Kronik Yorgunluk, Migren, MS-Multipl Skleroz, Romatoid Artrit (RA), ​​Tansiyon Problemleri, Crohn, ​Gastrit, ​İrritabl Bağırsak Sendromu, Reflü, … vb.otoimmün hastalıklar) vakalarına profesyonel GAPS danışmanlığı yapabilmeye hak kazanmıştır.

Aromaterapi alanının en yetkin eczacılarından dersler alan ve farklı dillerde tüm kaynakları titizlikle tarayarak, aromaterapi konusuna hakimiyetini pekiştiren Dr. Ayşe Yeltik birçok hastalığa ve şikâyete derman olacak bitki özlü esansiyel yağları bütüncül tıpla entegre ederek kullanmakta, aromaterapiyle ilgili konferanslara ve eğitimlere katılarak, çalışmalarına devam etmektedir.

2015 yılı itibariyle konvansiyonel tıp bilgilerini integratif tıp ile bütünlemeye karar vermiş ve  klasik tıptaki son gelişmeler ışığında tamamlayıcı tıp desteğiyle Klinika rezonans da danışanlarını kabul etmeye başlamıştır.

X