Kategoriler

FİZYOLOJİK HASTALIKLAR:(DİVERTİKÜL, ALERJİK RİNİT, KRONİK YORGUNLUK, TANSİYON, YÜKSEK KOLESTEROL)"GAPS'la küllerimden yeniden doğdum",

FİZYOLOJİK HASTALIKLAR: Divertikül, Alerjik Rinit, Kronik yorgunluk, Tansiyon, Yüksek kolesterol, GAPS’la küllerimden yeniden doğdum.

Çocukluğumda belirgin bir sağlık problemim yoktu. Üşütüp, inanılmaz bir boğaz ağrısı ve ateşle hastaneye kaldırılıncaya kadar. Hastanede yapılan penisilin tedavisi, sağlıksız bir döneminin başlangıcı oldu. Aynı zamanda yoğun antibiyotik kullanmaya başladığım bir dönemin de başlangıcı.

Yıl 1977 Yıl 2014. GAPS Kitabında anlatılan GAPS Diyetiyle iyileşmeye başlayınca hayatımın muhasebesini yaptım. Kendimi 1977 de buldum. Antibiyotik Tedavisinden 2 yıl sonra büyük kızıma hamile kaldım. Sorunsuz bir hamilelik geçirdim. Doğumdan beş ay sonra ikinci kızıma hamile kaldım. İkinci hamilelik dönemim bir işkenceydi. Bağışıklığım düşmüştü. Nefes alamıyordum, sürekli hapşırmalar, burun akıntısı ve tıkanmalarla doğum yaptım. Alerjik Rinit teşhisi konulmuştu. Doğan bebeğim de zayıf, sürekli ishal, kilo almayan, sürekli ağlayan, iştahsız bir bebekle karşı karşıyaydım. Bir ay kadar anne sütüyle besledim o kadar. Sıkıntılıydım, doğum iznim de bitmişti, mamaya başladık. Pirinç unu, şeker ve inek sütü ile yapılan mamayla bebeğimi beslemeye başladım. Şimdi düşünüyorum da, GAPS’ı öğrendikten sonra; ne büyük yanlış ve işkenceymiş bebeğime yaptığım.

Daha sonra kızımla alerji aşılarına başladım. Biraz rahatladım ama gerçek tedavim yıllar sonra GAPS diyetiyle oldu. GAPS’la yaşadığım diğer mucizelerden bahsetmek istiyorum. Alerjik sıkıntılarımın arkasından başlayan inanılmaz yorgunluk ve uykusuz geçen geceler, sık sık acıkmalar, kolesterol yüksekliği, tansiyon, başımda geçmeyen yangı, her tarafı ağrıyan, sinirli, doktor doktor gezen, bir sürü ilaç içen (tansiyon hapları, kolesterol hapları, antibiyotikler, ağrı kesiciler) biriydim. Üstüne üstlük divertikül kanaması geçirip, kalın bağırsağımın 65 cm. kadar alınmasının arkasından, 3 tane daha ilaç eklenmesi tuzu biberi oldu. İnanılmaz şanslıyım. GAPS’la tanıştım. İyiye gittikçe diyetime dört elle sarılıyorum. Unsuz ve şekersiz bir yaşam. Ama unsuz ve şekersiz tatlılar yapılabiliyor, lezzetli ekmekler de yapılabiliyor. Fermente turşular, kemik suları bana yeniden hayat verdi.

Hiç aklıma gelmezdi turşu kavanozlarıma sevgiyle bakacağımı, ruhumla seveceğimi. Hiç ameliyat olmamış gibiyim. Tıkanmalarım, burun akıntılarım, hapşırmalarım bitti. Stres bitti. Tansiyon yok. Kolesterol yok. Haplarımı içtim mi, içmedim mi düşüncesi yok. 5 tane ilaç raporum vardı. Hepsi çöpe gitti, çünkü ne ilaca ne de rapora ihtiyacım var. Hobilerimle zamanımı geçiriyorum. Bir koltuktan kalkıp, kapıya kadar bile yardımsız yürüyemezken, şimdi Balkan Olimpiyatları Dans yarışmasında, kendi yaş grubumda birinci oldum. GAPS ailesine sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

Teşekkürler. Deyim yerindeyse küllerimden yeniden doğdum. Güner İlhan 20.09.2019

Resim
X