Kategoriler

Holistik Diş Hekimliği Semineri-1 01/12/2019 Tarihinde Başarı İle Gerçekleştirildi.

HOLİSTİK DİŞ HEKİMLİĞİ SEMİNERİ-1 EĞİTİMİ 01/12/2019 TARİHİNDE BAŞARI İLE GERÇEKLEŞTİ.

YER  : HYATT CENTRIC OTEL Büyükdere Cad. No:136 34330 Levent / İSTANBUL

EĞİTİM TARİHİ : 1 ARALIK 2019   SAAT : 10.00 - 18:00

EĞİTİMCİ          : Doç.Dr. Betül Özçopur (Diş Hekimi-Endodontist)

KONUK EĞİTİMCİ:Dr.Didem Gülmez

KATILIMCI KRİTERİ: Diş Hekimi olması

ÜCRET: 1.400 + KDV

Seminerin Açılma Nedeni:GAPS  Practitioner Doktor ve Diyetisyenlerimizin,  danışanları ve hastaları için sürekli olarak Holistik Diş Hekimi arayışı içinde olmaları yanında; GAPS Tedavi Protokolünü uygulayanlar veya holistik sağlığına önem verenler de, Holistik Diş Hekimi arayışı içindeler. Bu ihtiyaca cevap vermek için bu seminer projelendirilmiştir.

Bu seminer, “Holistik Diş Hekimliği Seminerleri”nin birincisidir. Bundan sonrakiler, yurt dışı online eğitimler olarak devam edecektir.

Hastaların Holistik Diş Hekimleri hakkında bilgi sahibi olmaları için, www.gaps-turkiye.org  sitesinde HOLİSTİK DİŞ HEKİMLERİ linki açılacaktır. Seminer katılımcısı diş hekimlerinin; iletişim bilgileri, sosyal medya hesapları, özgeçmişleri bu linkte illere göre yer alacaktır.

Seminer Sonrası:.Bütün eğitimin videosu, slaytlar, eğitimde kullanılan bütün videolar  www.gapstv.com.tr   sitesine yüklenecektir. Katılımcılar özel bir şifre ile,  www.gapstv.com.tr  sitesine giriş yaparak; baştan sona tüm eğitimin videosunu, amalgam sökümü ve kök kanal dolgusu uygulama ve restorasyon aşamalarının videolarını, bir ay süreyle izleyebileceklerdir.

EĞİTİM İÇERİĞİ:

1.Holistik Diş Hekimi Yaklaşımıyla Genel Bilgilendirme:

a)Holistik Diş Hekimliği nedir?

b)Holistik Diş Hekimliği ve geleneksel Diş Hekimliği tedavi yaklaşımları arasındaki farklar

c)Oral ve sistemik hastalıkların bağlantıları

d)Dişeti hastalıkları

e)Kök kanal enfeksiyonu

f)Oral Galvanizm

g)Dolgu ve kanal tedavisi uygulamalarında güvenli materyaller ve toksik etkilerden korunma mekanizmaları

h)Flor ve Genel sağlık

g)Probiyotik, ve Prebiyotiklerin önemi

2.Bütüncül yaklaşımda dişsel tedavilere yardımcı terapi yöntemleri

a)Beslenme ve ağız sağlığı ilişkisi

b) Dental Akupunktur

c) Nöral Terapi

d) Allopati ve Homeoopati

e) Bioenerji

f) Biosibernetik regülasyon sistemleri

g) Probiyotikler

h) Naturopati

ı) Fitoterapi

i) Farmakognozi

3. Dişler ve Otoimmünite:

a)Diş Eti Çekilmesi, sağlam  dişlerin hiç nedensiz olarak dökülmesi durumlarının, otoimmünite ile ilgisi,

b) Bağırsak Mikrobiyatasının ve sızdıran bağırsak sendromunun otoimmüniteye sebep olması

c) Bu süreç nasıl  durdurulur ve geriye döndürülür?

d)  Hastanın bilgilendirilmesi ve  bu sorunu yaşayan hastanın tedavi edimesi.

4. Amalgam söküm protokolü:

Endikasyon, uygulama ve restorasyon alternatifleri; uygulamadan alınan video görüntüleri eşliğinde anlatılacaktır. (Bu videoları tekrar tekrar izleyerek içselleştirmeleri için bir ay süreyle GAPS TV’ye “Holistik Diş Hekimliği” linkine yüklenecektir)

5. Kök kanal dolgusu:

Endikasyon, uygulama ve restorasyon alternatifleri; uygulamadan alınan video görüntüleri eşliğinde anlatılacaktır. (Bu videoları tekrar tekrar izleyerek içselleştirmeleri için bir ay süreyle GAPS TV’ye “Holistik Diş Hekimliği” linkine yüklenecektir)

Katılım Belgelerinin Takdimi

NOT:

1.Bütün eğitimin videosu, slaytlar, eğitimde kullanılan bütün videolar  www.gapstv.com.tr   sitesine yüklenecektir. Katılımcılar özel bir şifre ile,  www.gapstv.com.tr  sitesine giriş yaparak; baştan sona tüm eğitimin videosunu, amalgam sökümü ve kök kanal dolgusu uygulama ve restorasyon aşamalarının videolarını, bir ay süreyle izleyebileceklerdir.

2 Katılımcılara, Eğitimci imzasıyla GAPS Türkiye Katılım Belgesi takdim edilecektir

3. katılımcılar www.gaps-turkiye.org sitesinde Holistik Diş Hekimleri Semineri Katılımcıları Linkinde yer alacaklardır. Bu linkte; İletişim Bilgilerine ve özgeçmişlerine yer verilecektir.

4.  Bu seminer, “Holistik Diş Hekimliği Seminerleri”nin birincisidir. Bundan sonrakiler, yurt dışı online eğitimler olarak devam edecektir.

Doç.Dr.Betül Özçopur (Diş Hekimi)

1979 yılında Sivas ta doğdu. İlköğretim ve lise dahil tüm çocukluğu Konya da geçti.

2002 yılında Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültes  nden mezun olduktan sonra aynı fakültede Endodonti (Kanal tedavisi) Bölümü nde doktora eğitimine devam etti.

2007-2009 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi nde Öğretim Üyesi olarak çalıştı.

2009 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi nde  Kurucu Dekan Yardımcısı olarak atandı. Yaklaşık beş yıl süren görevi boyunca Pedodonti ve Endodonti Bölüm Başkanlığı, Yönetim Kurulu Üyeliği, Alım Satım Komisyon Üyeliği gibi görevleri yürüttü. Doktora dönemi ve akademisyenlik hayatı boyunca kanal tedavisi, diş direnci, dişi koruyucu materyaller, tomografi ile dişsel ölçümler, mikrobiyolojik çalışmaları ve pek çok alanda yaptığım araştırmaları ulusal ve uluslararası kongre ve sempozyumlarda sundu.

2012 yılında Doçent ünvanını aldı.. Daha sonra mesleğine özel kliniğinde devam etmek üzere görevinden ayrılarak Antalya ya yerleşti. Son beş yıldır diş hekimliği ve tıbbi hastalıklar, holistik diş hekimliği ve tamamlayıcı tedavi yöntemleri üzerine klinik ve bilimsel çalışmalar yapmaktadır.

Dr.Didem Gülmez: (Konuk Eğitimci)

Didem N. Gülmez 1974 yılında İzmir’de dünyaya geldi. !996 yılında Tıp Fakültesi eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra 2006 yılında Halk Sağlığı Uzmanlığını yaptı.

Mesleki çalışmalarını o tarihten itibaren beslenme, tamamlayıcı/holistik tıp yöntemleri üzerinde yoğunlaştırdı. 2015 yılında Dr. Natasha Campbell- McBride önderliğinde “GAPS Beslenme Protokolü” ile eğitimlerini tamamlayarak “GAPS Danışmanı” oldu. Bu tarihten itibaren özellikle otistik ve hiperaktif çocuklar ve GAPS Beslenme Protokolü üzerinde yoğunlaşarak bu çocuklara gerekli özenin gösterilebilmesi için çalışmalara başladı. Yoğun çalışma temposu yanında bilimsel araştırmalarına da önem veren Dr. Didem Gülmez çeşitli üniversitelerde Tamamlayıcı Tıp konusunda eğitmenlik görevine devam etmekte, kongreler bilimsel sunumlar yapmakta ve halk seminerleri vermeye devam etmektedir.

Resim
Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt
alt
X