Kategoriler

1.Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi

Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt

Dr.Natasha Campbell-McBride, 1.Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresinde GAPS ı sundu. - 2018

 

Dr.Natasha Campbell-McBride, 1.Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresinde  GAPS ı sundu.

19-22 Nisan 2018 tarihleri arasında ve İstanbul Kongre Merkezi nde , T.C Cumhurbaşkanlığı himayelerinde; Sağlık Bakanlığı, Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Uluslararası Geleneksel Tamamlayıcı ve Bütünleştirici Tıp Derneği öncülüğünde "1.Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi" gerçekleşti.

Yaklaşık otuz ülkeden sağlık alanındaki temsilcilerin yer aldığı kongre; dünyanın farklı bölgelerindeki geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları alanındaki yeni gelişmeler de paylaşılmış ve bilimsel altyapısı güçlü bir kongre gerçekleşmiştir.

Dört günlük bilimsel program; geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları alanlarına katkı sunmuş bilim insanlarının ve uygulayıcıların bildiri sunumları, poster sunumları, vaka tartışmaları ve atölye çalışmalarıyla geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları ele alınmıştır.

Kongrenin 3.gününde 21 Nisan 2018 tarihinde Cumartesi günü , saat 16.45- 18.00 saatleri arasında, Prof.Dr.Canan Karatay, Doç.Dr.Yavuz Dizdar ve Dr.Natasha Campbell-McBride ın katıldığı "Beslenmenin İnsan Sağlığı Üzerine Etkileri" paneli gerçekleşmiştir. Panelde;Canan Karatay Beslenmenin genel sağlığa etkilerini sunmuş, Yavuz Dizdar çevre kirliliği ve doğal beslenmeden uzaklaşmanın sonuçlarını sunmuş, Dr.Natasha Campbell-McBride ise, bağırsak sağlığı ve beslenme arasındaki ilişkiyi sunmuştur.

Gala yemeğine ve ödül törenine katılan Dr.Natasha Campbell-McBride a kongreye katıldıkları için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

X