Kategoriler

GAPS Hakkında

GAPS;bağırsak ile beyin /beden arasındaki ilişkinin, Nöroloji ve Beslenme Doktoru Natasha Campbell-McBride tarafından uluslar arası tescilli ifadesidir. GAPS, "Gut And Psychology / Physiology Syndrome" kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Türkçe karşılığı: "Bağırsak ve Psikoloji / Fizyoloji Sendromu" dur.

Çoğu kişinin çaresiz hastalık sandığı psikolojik/psikiyatrik ve Fizyoljik hastalıkların sebebi; hasarlı, geçirgen bağırsak duvarı ve anormal bağırsak florası nedeniyle beynin ve bedenin toksinlenmesidir. Bağırsak florasının ve bağırsak duvarının GAPS Doğal tedavisiyle iyileşmesi sonucunda, beyin ve beden toksin yükünün etkisinden kurtulur ve bağırsakların kaynaklık ettiği hastalıklar da tamamen iyileşir. 

Bağırsak florasındaki bakteri dengesizliği (disbiyozis) ve bağırsak dokusundaki hasar ve sızıntılı bağırsak(leaky Gut Syndrome) olduğunu belli eden semptomlar şunlardır:Ağız Kokusu, Crohn, Gastrit, Gaz, Hazımsızlık, İrritabl Bağırsak Sendromu, İshal, Kabızlık, Kolik, Kötü Kokulu veya Anormal Görünümlü Dışkı, Mide Ekşimesi, Pamukçuk, Reflü, Şişkinlik, Ülser, Ülseratif Kolit, Gıda İntoleranslarıdır. 

Psikoloji Sendromları ve Psikiyatrik Hastalıkları: Otizm, Şizofreni, Epilepsi, Depresyon, Anksiyete, Bipolar Bozukluk, Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), Panik Atak, Dikkat Eksikliği Bozukluğu (DEB) ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), Disleksi, Dispraksi, Yeme Bozukluğu (Anoreksiya, Bulimia Nervosa) hastaları. 

Fizyoloji Sendromları ve Otoimmün Sistem Hastalıkları::Akne, Alerjiler, Anemi, Saç dökülmesi, Artrit, Astım, Bellek Problemleri, Çölyak, Demans (Bunama), Diyabet 1, Egzema, Eklem Ağrıları, Enzim ve Hormon Bozuklukları, Gelişme Geriliği, Gıda Alerjileri, Gıda İntoleransları, Otoimmün Tiroidit (Haşimato), Kolesterol Problemleri, Kronik Yorgunluk, Kulak Enfeksiyonları, Migren, MS (Multipl Skleroz), PMS-Regl Problemleri, Parkinson, Romatoid Artrit (RA), Sedef, Sistit, Tansiyon Problemleri, Tiroit Problemleri, Uyku Problemleri. 

2004 yılından bu yana, dünyanın her bir köşesinden binlerce GAPS (Bağırsak ve Psikoloji/Fizyoloji Sendromu) hastaları, beslenmeye dayalı GAPS Doğal Tedavisiyle bağırsak floralarını tedavi ederek hem bağırsak hastalıklarından hem de psikiyatrik ve fizyolojik hastalıklarından tamamen iyileştiler ve iyileşmekteler. 

Şu anda ülkemizde de, GAPS Kitabını alarak uygulayan binlerce GAPS Hastası, GAPS Diyetini uygulamakta ve mucizevi sonuçlar almaktadırlar. 

Kısa bir süre sonra iyileşenlerin hikayeleri bu sitede yer alacaktır.

Resim
X